Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23624
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod ITCrowd » 31 bře 2023 12:19

prohledej si toto fórum na téma klonování. Je tu toho mraky.
Ten patriot použít můžeš. Pokud myslíš tenhle: https://www.czc.cz/patriot-p210-2-5-1tb/291120/produkt
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
aloe
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod aloe » 31 bře 2023 14:04

Naposled dnes po praci a kopírování souboru 22G.

Koukni na obrázek a ve Správci se disk při kopírování pohybuje okolo 30% zatížený, ale příde mi, že Antivirus Defender to zatěžuje nejvíce CPU a hlavně PAMĚť. A už mlčím, mi to nedalo no.

AS13.png


AS14.png

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53741
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod petr22 » 31 bře 2023 14:11

Proto jsem rikal ze mas vyzkouset kopirovani pod Linuxem spustenym z flashky.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23624
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod ITCrowd » 31 bře 2023 14:17

linux z flashky pojede max tak, jako ta flashka, tedy 480Mb/s max (teoreticky). A spíše pomaleji, protože určitě nemáš rychlou flashku. Znovu - petr se v tom nevyzná.
linux z toho to disku nebude mít problémy, protože to není windows.
Uznávám, že jsem prohrál boty.
Máš-li rychlou síť, musíš mít i odpovídající zařízení. Traktor na dálnici stovkou nepojede, tvůj notebook se bude sekat. jak dlouo se budš ptát pořád dokola, proč ten traktor jede pomalu?
Půjč si stolní PC s 2,5Gb síťovkou a SSD diskem. A uvidíš, jak to bude lítat. nebo aspoň nový noťas s USB3 (kam dáš tu usb síťovku) a SSD diskem.
ITCrowd píše:Všechno už jsem ti napsal. Takže znovu:
"Tak jestli je to tenhle: https://www.hdsentinel.com/storageinfo_ ... 7550A9E364 tak je to klasická plotna ještě sata300 => max. rychlost 300MB/s a když si na něj sáhne systém, což při připojení k internetu udělá minimálně službou update, tak je rychlost v ..." => kopírování bude bez problémů pouze v případě, že nebudeš připojen k internetu.
pro laiky - představ si dálnici (tvou rychlou síť) a BMW (asustor) a traktor (tvůj notebook). Ten traktor 130 nepojede. Nikdy. Půjč si stolní PC s 2,5Gb síťovkou a SSD diskem. A uvidíš, jak to bude lítat. nebo aspoň nový noťas s USB3 (kam dáš tu usb síťovku) a SSD diskem.
"SMB tak mi to hodí chybu 0x8007003B nelze kopírovat, ale přes Asustor ADM" - děkuji že poté co jsem asi tak 5x ptal, jak jsi sobory kopíroval předtím, než pomocí SMB jsem se to dověděl až teď. Nevím, jak probíhá kopírování pomocí ADM a nehodlám to zjišťovat.
"Novej notas kupovat nebudu" - to nikdo ani nechtěl. Navrhoval jsem ti koupi SSD. Obyčejný SSD 500GB stojí kolem 700,-. Stačí systém naklonovat, a počítač poběží tak rychle, že ho nepoznáš.
Zkusil jsi aspoň tohle? "A pokud máš pochybnosti, spusť si správce úloh (Ctrl+Shift+Esc), Vlevo dole rozklikni Více informací a začni kopírovat. Vsadím boty, že disk vyletí na 100%."
"Tak a teď už tomu nerozumím vůbec????" nemůžeš, protože ignoruješ, co jsem ti napsal. Měl sis přečíst tohle: viewtopic.php?f=25&t=226214
jednoduše a prostě - s tím krámem co máš to nepojede. Pokud to nepochopíš, napiš si to na desku a mlať se s ní do hlavy, dokud to tam neproleze.
Víš čemu nerozumím já? Jak je možné, že homo sapiens, který má tak pomalý počítač, že roky čeká, než se vůbec spustí, měsíce čeká, než se mu spustí program po poklepání na ikonu atd. je přesvědčen o tom, že při kopírování souborů tenhle počítač poběží rychle? Můžeš mi to vysvětlit?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

aloe
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod aloe » 31 bře 2023 14:57

Se vším souhlasím bože že jo nejsem dement ale
" Zkusil jsi aspoň tohle? "A pokud máš pochybnosti, spusť si správce úloh (Ctrl+Shift+Esc), Vlevo dole rozklikni Více informací a začni kopírovat. Vsadím boty, že disk vyletí na 100%."

Dyť v tom obr nahoře je zátěš TRAKTORU POUZE 30%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53741
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod petr22 » 31 bře 2023 15:01

Podivej se jak vsechny sluzby pouzivane pri kopirovani zatezuji system.

Hlavni problem je, ze je to stary pocitac - takze zatez procesoru je vysoka pri bezne cinnosti jako kopirovani
souboru. Takze i kdyz proces ukazuje treba 35% tak je to bottleneck.

Vyzkousej ten Linux - tam ti nebude kopirovani ovlivnovat antivir.

Pokud bude rychlost stejna v Linuxu, je to ciste problem hardware ze je to pomale. Kdyby sis nekde pujcil novy
notebook budes mit 120 MB/s celou dobu kopirovani vetsich souboru (tzn vsechny filmy).

aloe
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod aloe » 31 bře 2023 15:08

Jo nemam kde si to pučit, ten SSD disk je objednanej to jo. Jen mě zajímalo tohle. Pač 10G soubor jede 80MB/s tak proč soubor 22G ne. Ale už fakt to nechávam být fakt.
Jen jsem chtě zkusit pro sebe vypnout antivirový program Bidefender a on nejde vypnout, boha jeho, zakázal jsem ho při startu tak uvydím. Ale tosi zkouším pro sebe.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23624
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod ITCrowd » 31 bře 2023 15:22

aloe píše:Se vším souhlasím bože že jo nejsem dement ale
" Zkusil jsi aspoň tohle? "A pokud máš pochybnosti, spusť si správce úloh (Ctrl+Shift+Esc), Vlevo dole rozklikni Více informací a začni kopírovat. Vsadím boty, že disk vyletí na 100%."

Dyť v tom obr nahoře je zátěš TRAKTORU POUZE 30%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odmítám se angažovat na pátrání co by kde by, když je síť v pořádku a problém je identifikován. tazatel dostal odpověď několikrát.
ITCrowd píše:Všechno už jsem ti napsal. Takže znovu:
"Tak jestli je to tenhle: https://www.hdsentinel.com/storageinfo_ ... 7550A9E364 tak je to klasická plotna ještě sata300 => max. rychlost 300MB/s a když si na něj sáhne systém, což při připojení k internetu udělá minimálně službou update, tak je rychlost v ..." => kopírování bude bez problémů pouze v případě, že nebudeš připojen k internetu.
pro laiky - představ si dálnici (tvou rychlou síť) a BMW (asustor) a traktor (tvůj notebook). Ten traktor 130 nepojede. Nikdy. Půjč si stolní PC s 2,5Gb síťovkou a SSD diskem. A uvidíš, jak to bude lítat. nebo aspoň nový noťas s USB3 (kam dáš tu usb síťovku) a SSD diskem.
"SMB tak mi to hodí chybu 0x8007003B nelze kopírovat, ale přes Asustor ADM" - děkuji že poté co jsem asi tak 5x ptal, jak jsi sobory kopíroval předtím, než pomocí SMB jsem se to dověděl až teď. Nevím, jak probíhá kopírování pomocí ADM a nehodlám to zjišťovat.
"Novej notas kupovat nebudu" - to nikdo ani nechtěl. Navrhoval jsem ti koupi SSD. Obyčejný SSD 500GB stojí kolem 700,-. Stačí systém naklonovat, a počítač poběží tak rychle, že ho nepoznáš.
Zkusil jsi aspoň tohle? "A pokud máš pochybnosti, spusť si správce úloh (Ctrl+Shift+Esc), Vlevo dole rozklikni Více informací a začni kopírovat. Vsadím boty, že disk vyletí na 100%."
"Tak a teď už tomu nerozumím vůbec????" nemůžeš, protože ignoruješ, co jsem ti napsal. Měl sis přečíst tohle: viewtopic.php?f=25&t=226214
jednoduše a prostě - s tím krámem co máš to nepojede. Pokud to nepochopíš, napiš si to na desku a mlať se s ní do hlavy, dokud to tam neproleze.
Víš čemu nerozumím já? Jak je možné, že homo sapiens, který má tak pomalý počítač, že roky čeká, než se vůbec spustí, měsíce čeká, než se mu spustí program po poklepání na ikonu atd. je přesvědčen o tom, že při kopírování souborů tenhle počítač poběží rychle? Můžeš mi to vysvětlit?


Dodatečně přidáno po 10 minutách 2 vteřinách:
Linux z flashky nezkoušej, petr tomu opravdu nerozumí. Je to prostě arogantní ... se snahou zasahovat do všeho. A hned vysvětlím proč.
Flashky USB2 se dodávaly s hodně malou rychlostí. Flashky s USB3 mají velké rychlosti, ale ne v USB2 portu. Takže i třeba superrychlý disk Samsung T7 https://www.alza.cz/samsung-portable-ss ... gI_qfD_BwE s rychlostí 1050/1000MB/s - kam se hrabe gigabitová síť :-) má na USB2 portu rychlost něco kolem 30MB/s (240Mb). Tedy nelze kopírováním dosáhnout vyšší rychlosti než těch 30MB/s => vyzkoušet můžeš, ale nic to nepřinese.
Naposledy upravil(a) ITCrowd dne 31 bře 2023 16:27, celkem upraveno 1 x.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

aloe
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod aloe » 31 bře 2023 15:41

Ok tomu rozumím, protože když připojím externí disk USB 3.1 k notasu s USB 2.0 tak rychlost nikdy nepřekročí těch 30MB/s-
Svatou pravdu máš.
JInak jsem restartoval router, odpojil wan a na NAS se nepřipojím.
Vypnul jsem Bidefender ale stejně nějaká čast najela, jenže se automaticky zapnul win firewall defender a musel jsem v něm povolit Asustor Control center, jenže ACC sice NAS našel ale nejde ho spustit v prohlížeči a sem v pytly.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23624
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod ITCrowd » 31 bře 2023 15:47

To je způsobeno tím, že nespolupracuješ. Jak vyřešit to, aby ti síť fungovala i bez wan portu jsem postoval už dávno. takže se tam vrať a nastav jak máš.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

aloe
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod aloe » 31 bře 2023 15:55

Koukni na to po vypnutí antiviru BIdefender. Kopírování v SAMBA je SMB že jo?? Stabylně po celou dobu kopírování jede 111MB/s
a jen z Asustoru (ADM) 6MB/s

viz. obr sorry musel jsemse podělit

AS15.png

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23624
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá rychlost souborů v domácí síti.

Příspěvekod ITCrowd » 31 bře 2023 16:09

SMB je samba a v tomto případě je tedy na vině antivir. Gratuluji, to by mě nenapadlo. :thumbup: Rychlost odpovídá gigabitové síti. Notebook jsem taky trfil správně.
Teď je jen otázka, co místo toho antiviru. Bo bez antiviru je to dnes dost nebezpečné.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • rychlost USB Příloha(y)
    od Pajoš » 25 říj 2023 09:11 » v Problémy s hardwarem
    13
    2674
    od Pajoš Zobrazit poslední příspěvek
    01 lis 2023 10:43
  • Dalsi AP v siti
    od MK_Vs » 22 kvě 2024 05:58 » v Administrace sítě
    4
    851
    od MK_Vs Zobrazit poslední příspěvek
    22 kvě 2024 13:02
  • Rychlost WIN10 - po upgrade na SSD nic moc... Příloha(y)
    od Prema844 » 05 led 2024 14:28 » v Problémy s hardwarem
    37
    3646
    od Prema844 Zobrazit poslední příspěvek
    17 led 2024 08:19
  • Domaci server
    od diablo311 » 01 bře 2024 21:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    2075
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 15:13
  • Rychlost portu za routerem RT-AX58U Příloha(y)
    od Miikeshek » 04 úno 2024 11:29 » v Administrace sítě
    15
    3790
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 08:40

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů